Universal’ın Klasik Canavar Filmi Evreni Dark Universe Başladığı Gibi Bitmiş Olabilir!

Geçtiğimiz yaz Tom Cruise’lu The Mummy’yle başlayan canavar filmleri serisi Dark Universe, projeden sorumlu idari yapımcılar Alex Kurtzman ve Chris Morgan’ın ayrılmasıyla sona ermiş olabilir.

Geçtiğimiz Haziran ayında izlediğimiz The Mummy ile Dark Universe‘ü başlatan Universal Studios; Frankenstein, Dracula ve The Invisible Man gibi klasik canavarların etrafında kurmak istediği sinema evreni için bir karar aşamasında. Zira The Hollywood Reporter‘ın özel haberine göre; evreni başlatan The Mummy’i de yöneten senarist/yapımcı Alex Kurtzman ile Fast & Furious serisinin yazarı Chris Morgan, Dark Universe’ün idari yapımcılık görevinden ayrıldı ve serinin geleceği şu an için belirsiz hale geldi.

Stüdyonun Tom CruiseJohnny DeppRussell Crowe ve Javier Bardem gibi yıldızlarla dolu fotoğrafı paylaşmasından yalnızca 5 ay sonra ne yazık ki bu duruma gelindi. Bunda en büyük etkenin, The Mummy’nin hem gişede istediği başarıyı elde edememesi hem de eleştirmenler tarafından gülünç derecede kötü bir film olarak nitelendirilmesi olduğunu söyleyebiliriz.

Kaynak

10 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*