Son Şnitzel’e Avrupa’dan 2 Ödül!

Başrollerinde Haluk Bilginer, Şevket Süha Tezel ve Serkan Keskin’in yer aldığı, daha önce uğradığı sansürle gündeme gelen, bir süredir çeşitli ülkelerde, çeşitli festivallerde yarışan Son Şnitzel, geçtiğimiz hafta sonu ilk ödüllerini kazandı.

Son Şnitzel Fransa’da düzenlenen Les Utopiales • Festival International de Science-Fiction de Nantes’da Grand Prix Canal+ Ödülü aldı. Bu ödüle göre Canal+ filmin televizyonda yayınlanma haklarını satın alacak.  Son Şnitzel burada 12 ülkeden 28 ayrı filmle yarışmıştı.

Diğer ödülse Trieste Science+Ficton International Festival’dan geldi. Son Şnitzel burada festivalin en iyi kısa filme verdiği ödül olan Melies d’Argent ödülüyle ayrıldı.

Melies d’Argent  ödülünü alan filmler ekstradan başka bir yarışmaya aday gösteriliyor. Melies d’Argent sahibi filmler, Avrupa Fantastik Filmler Federasyonu’nun organize ettiği, her sene federasyona üye festivallerden birinde verilen Melies d’Or odülü için yarışıyor. Avrupa Fantastik Filmler Federasyonu 16 ülke – 22 festivali kapsayan bir organizasyon ve  bu festivallere toplamda yaklaşık 450 bin ziyaretçinin gittiği biliniyor. Her sene verilen Melies d’Or ödülü de Fantastik Filmlerin Oscar’ı olarak kabul ediliyor.

Kaynak

25 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*