Marilyn Monroe’nun fotoğrafları satışta

Amerikalı aktris, şarkıcı ve model Marilyn Monroe, Hollywood’un gelmiş geçmiş en ikonik yıldızlarından biri. Monroe büyük bir şöhrete sahipti ancak özel hayatı trajedilerle doluydu. O ‘Marilyn Monroe’yu kendisinden farklı bir insan olarak düşünüyordu. İnsanların ve televizyonun önünde ‘Marilyn Monroe’ya dönüşüyordu.

Fotoğraflarının ve filmlerinin aksine Monroe çok mutsuz bir insandı. Dünyanın en beğenilen kadınlardan biri olmasına rağmen onu mutlu edecek erkeği bulamamıştı. Annesi onu tanıyamayacak kadar hastaydı.

Monroe’nun annesi Gladys Baker hakkında insanların çok fazla şey bilmemesinin nedeni onun hasta olmasıydı. Monroe bunun kötü bir imaj yaratacağını düşündüğü için onu kamuoyundan saklamıştı. Annesi sorulduğunda öldüğünü söylüyordu.
Annesi Monroe’ya bakamayacak durumda olduğu için 7 yaşında evlat edinildi. Monroe anılarında annesini ‘Çığlık ve kahkaha atarken’ hatırladığını söylüyordu. 32 yaşında şizofreni teşhisiyle hastanede yaşamaya başlamıştı. Bir süre sonra Monroe’yu bile tanıyamaz hale gelmişti.

2 yorum

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*